دوشنبه 28 بهمن 1398   23:28:41

 


حضور بانوان در ورزشگاه، نوید بخش فردایی بهتراولین حضور بانوان در ورزشگاه می تواند نوید بخش روزهای خوب و تصمیمات بهتری در آینده برای بانوان ایران اسلامی باشد.


امروزه بانوان ایران اسلامی توانستند بدون محدودیت در تمامی عرصه های اجتماعی به فعالیت پرداخته و به بهبود وضعیت فرهنگی و اقتصادی کشور کمک کنند، اما بحث ورود بانوان به ورزشگاه ها در چندماه اخیر به سوژه اصلی بسیاری از محافل خبری تبدیل شده بود موضوعی که ذهن بسیاری از بانوان علاقه مند و مشتاقان ورزش را درگیر خود کرده و از مسئولان مربوطه انتظار داشتند زیرساخت ها و زمینه های لازم برای ورود بانوان به استادیوم ها را فراهم کرده تا بانوان نیز بتوانند با رعایت تمام شئونات اخلاقی لحظاتی خاطره انگیز را در فضایی شاد و هیجان انگیز تجربه کنند.
اما استانداردهای مورد نیاز ورزشگاه ها برای حضور بانوان و رفع مشکلات فرهنگی موجود در محیط ورزشگاه ها از دغدغه های اصلی مسئولان برای ورود آنها به فضای ورزشگاه ها بود تا بانوان در فضایی به دور از تنش ها و التهابات موجود در محیط ورزشگاه ها به تماشای مسابقات تیم ملی کشورشان بپردازند.
 موانع فرهنگی بسیاری بر سر راه ورود بانوان به ورزشگاه ها و لذت تماشای مسابقات فوتبال از نزدیک و به دور از حواشی و التهابات فضای استادیوم ها وجود داشت، از سویی ناراحتی شدید بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور از ممنوعیت حضور در ورزشگاه و تماشای ورزش محبوب خود و از سویی دیگر فشارهای شدید فیفا برای لغو این ممنوعیت موجب ایجاد فضای یاس و دلمردگی در میان بخشی از جامعه شده بود.
اما علی رغم وجود تمامی این موانع و چالش‌ها، سرانجام با تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان و پیگیری‌هایی که طی دو سال توسط معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، بخشی از زیرساخت ها و شرایط لازم برای حضور بانوان فراهم شد و پس از سال‌ها درب های استادیوم برای ورود بانوان باز شد تا خواسته بر حق بانوان مشتاق ورزش نیز محقق شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این خصوص اظهار داشت: به حمد الهی، توانستیم طی سال‌های متمادی در مراحل مختلف، مطالبات و خواست‌ها و انتظارات زنان را در قالبی که واقعاً با قوانین، شرع و ضوابط همخوانی داشته باشدبرآورده کنیم، ورود به استادیوم مطالبه بخشی از زنان ایرانی بوده که به زودی محقق می‌شود.
 
اتفاقی که می تواند نوید بخش روزهای خوب و تصمیمات بهتری در آینده برای دختران ایران اسلامی باشد، حضور بانوان درمحیط های ورزشی می تواند به تلطیف این فضاها و بهبود وضعیت فرهنگی تماشاگران نیز کمک کند تا هوادارن فوتبال به دور از استرس ها و فشارهای روزمره ساعاتی را در کنار خانواده در محیطی فرهنگی و بارعایت تمام شئونات اخلاقی به تماشای ورزش مورد علاقه خود پردازند.
 به فروش رفتن تمامی بلیط های جایگاه مخصوص بانوان در اولین بازی رسمی تیم ملی با حضور بانوان تنها در چند دقیقه نشان از رضایت و خوشحالی بانوان ایرانی از این اقدام و تحقق خواسته فوتبال دوستان داشت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 29

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768