سه‌شنبه 8 آذر 1401   23:45:52

 
مدیرکل دفتر بازرسی وزارت بهداشت:
خط ۶ سامانه ۱۹۰ به سوالات طرح جوانی جمعیت اختصاص یافت
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رحیم نیا، با اشاره به راه‌اندازی خط پاسخگویی درباره جوانی جمعیت در سامانه ۱۹۰، اظهار داشت: سامانه ۱۹۰ دارای شش لاین بود که ما سه لاین دیگر به این سامانه اضافه کردیم و اکنون دارای ۹ لاین است.

وی افزود: لاین ۶ را به دلیل تکالیفی که به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محول شده، به سوالات، پیشنهادات و شکایتی مردم به طرح جوانی جمعیت اختصاص دادیم.

رحیم‌نیا تاکید کرد: مردم از طریق لاین ۶ سامانه ۱۹۰ می‌توانند اگر در مراحل طرح افزایش جمعیت سوالاتی درباره نازایی دارند و یا شاهد هزینه‌های زیاد آزمایشگاه و دارو و یا رفتار نادرست و یا عدم باورمندی پرسنل به طرح افزایش جمعیت بودند با ما در میان بگذارند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان تصریح کرد: اگر مردم عزیز به مراکز درمانی و بهداشتی منطقه خود مراجعه کرده و شاهد تبلیغ و ترویج سیاست‌های کاهش و کنترل جمعیت بودند نیز می‌توانند از طریق این سامانه به ما اعلام کنند. هرچند خوشبختانه طی بازدیدی که از تعدادی مراکز بهداشتی و درمانی داشتیم شاهد اجرای سیاست‌های ابلاغی وزارت بهداشت درباره حمایت از خانواده و افزایش جمعیت بودیم.

رحیم نیا یادآور شد: به اقرار نمایندگان مجلس، وزارت بهداشت در بحث جوانی جمعیت فعال‌ترین وزارتخانه است و بر اساس تکالیف قانونی که در امر جوانی جمعیت انجام می‌دهد سبب شده از وزارتخانه‌های دیگر، خیلی جلوتر باشد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به گزارشات مردم اهمیت می‌دهد، گفت: این نکته مهم را به هموطنان تاکید می‌کنیم که فروش اینترنتی دارو ممنوع است. چون نمی‌توانیم اصالت دارویی که به صورت اینترنتی به دست مصرف کننده و مردم عزیز کشورمان برسد را تائید کنیم، فعلاً فروش اینترنتی دارو را ممنوع کرده ایم. مگر اینکه زیرساخت‌های آن فراهم شود.کلمات کلیدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768