چهارشنبه 9 آذر 1401   00:37:11

 
ارائه خدمات پزشکی خانواده با سامانه پتروویزیت
سامانه پتروویزیت راهکاری نوین برای مشاوره غیر حضوری با پزشک در صنعت نفت است.

دکتر کوروش هاشمی اصل رییس سلامت خانواده سازمان  با اشاره به راه اندازی سامانه پتروویزیت، از اواخر سال 1399 بصورت آزمایشی در کلینیک آزادی منطقه تهران گفت : ارتقا کیفی و کمی خدمات پزشک خانواده و ایجاد دسترسی خانواده نفت به خدمات از اولویت ها  سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بشمار می رود.

وی افزود : باتوجه به شرایط پاندمی کرونا و مشکلات زندگی شهر نشینی از جمله ترافیک، ویزیت های غیر حضوری گامی موثر جهت مراقبت و کنترل بیماری های مزمن غیر واگیر که عامل اصلی مرگ و میردر جامعه است می باشد.

رییس سلامت خانواده سازمان  تصریح کرد: در این سامانه ارتباط بیمار با پزشک دوطرفه و بصورت تصویری و مکتوب امکان پذیر است  و همچنین این سامانه  می تواند در حوزه مشاوره های روانشناسی و متخصصین تغذیه کارآئی بالایی داشته باشد..

وی ادامه داد :  در پتروویزیت جمعیت تحت پوشش می توانند به سرعت با پزشک خانواده خود ارتباط برقرار کنند و مشکلات و سوالات خود ، در زمینه مسائل طبی غیر اورژانس را مطرح و در صورت لزوم برخی مدارک پزشکی خود را نیز ارسال نمایند.

دکتر هاشمی اصل بیان کرد : بیماری که پرونده پزشکی خانواده دارد می تواند پس از ورود به سامانه پتروویزیت، با وارد کردن شماره تلفن همراه سرپرست خانوار، با انتخاب گزینه بیمار، سوالات خود را مطرح نماید، در حال حاضر در هفت منطقه تهران،اصفهان،کرمانشاه،اراک،تبریز،آبادان و ماهشهر این سامانه راه اندازی شده است .


کلمات کلیدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768