چهارشنبه 9 آذر 1401   00:06:26

 
بازدید رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از نمایشگاه نفت

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در روز نخست بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت و دیگر مجموعه‌های دانشگاهی و دانش‌بنیان صنعت نفت بازدید کرد.


به گزارش خبرنگار شانا، سمیه رفیعی در این بازدید که زینب قیصری، مشاور امور زنان و خانواده وزیر نفت او را همراهی می‌کرد، روند اقدام‌های انجام‌شده با رویکرد توجه به محیط زیست در صنعت نفت را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: موضوع الزام‌های محیط زیستی در صنعت، امروز به‌عنوان یک رویکرد در صنعت نفت اجرا می‌شود و شاهد تحولات و اتفاق‌های خوبی در این مسیر هستیم.

وی در حاشیه امضای قرارداد فاز تکمیلی توسعه و ارتقای آنالایزور ترکیبات مرکاپتان به‌منظور تشخیص و آنالیز همه مواد بودارکننده بین شرکت گاز استان هرمزگان و پژوهشگاه صنعت نفت در پاسخ به پرسش خبرنگار شانا درباره عملکرد پتروشیمی‌ها در حوزه جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل، افزود: امضای قراردادهای بزرگ و ارزشمند در ارتباط با به صفر رساندن سوختن گازهای مشعل در صنعت پتروشیمی و جمع‌آوری گازهای همراه نویدبخش تحولات بزرگ در این بخش است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تأکید کرد: باید در حوزه قوانین، رفع موانع اجرایی، مشوق‌های اقتصادی و حتی اعمال جرایم جدی عمل شود تا سهم پتروشیمی‌ها و دیگر صنایع در حوزه محیط زیست بیشتر شود.کلمات کلیدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768