چهارشنبه 9 مهر 1399   10:36:22

 
چهارشنبه 24 آذر 1395

معجزه سپاسگزاری

نویسنده : Byrne,Rhonda

مترجم : سیما فرجی

صفحه آرا : الهه امینی

ناشر : نسل نواندیش

سال چاپ :1394 چاپ پنجم

تعداد صفحات : 259 صفحه

قیمت : 13900 تومان

آدرس سایت ناشر: www.nasle nowandish.com

 تلفن: 9- 88942247

این کتاب کاربردی نشان می‌دهد چگونه می‌توانید از زندگی بی‌نظیر و دلخواهتان بهره‌مند شوید. آیا آن زمان را به یاد می‌آورید که کودکی کوچک بودید و زندگی را بسیار شگفت انگیز و حیرت‌آور می‌دانستید؟ تردید نداشته باشید معجزه زندگی به راستی واقعیت دارد. این حقیقت دگرگون‌کننده زندگی در کتاب‌های آسمانی نهفته است. این معجزه بسیار شگفت‌انگیز ، روحیه‌بخش و حیرت‌آور است. شما می‌توانید زندگی زندگی مناسب و دلخواهتان را بیافرینید. شما می‌توانید به خواسته‌های ارزشمندتان برسید. شما می‌توانید سعادتمندانه زندگی کنید. در این سفر با ما همراه شوید تا پی ببریم که ما نیز می‌توانیم از زیبایی و درخشش زندگی بهره ببریم.

بی تردید تاثیر سپاسگزاری بر هیچ کس پوشیده نیست. خداوند بارها و بارها در قرآن به ما فرمان داده است که سپاسگزار باشیم. در نمازهای روزانه در سوره حمد می‌خوانیم؛ سپاس و ستایش مخصوص پروردگار جهانیان است. خداوند در سوره ابراهیم آیه 7 فرموده است: و چنین بود که پروردگارتان اعلام فرمود اگر شکر کنید بر نعمت شما می افزایم و اگر کفران بورزید بدانید که عذاب من سخت و سنگین است.

آیا خداوند به سپاسگزاری ما نیاز دارد. هرگز، او بی نیاز مطلق است. پس دلیل این همه سفارش به سپاسگزار بودن چیست؟

این است که سپاسگزار بودن در زندگی انسان معجزه می‌کند. اما سپاسگزارانه زیستن چگونه است؟ آیا فقط گفتن جمله خدایا از تو سپاسگزارم کافی است؟ هرگز. انسان سپاسگزار باید در کردارش سپاسگزار باشد. شاید فرآیند سپاسگزاری با این جمله شروع شود، اما گفتن این جمله فقط سرآغاز ماجرا خواهد بود. درست همان گونه که تصور کردن برای به کارگیری قانون جذب فقط نقطه شروع محسوب می‌شود. در این کتاب 26 تمرین ویژه برای سپاسگزار بودن پیشنهاد می‌شود. توجه داشته باشید این تمرین‌ها فقط نقطه شروعی برای سپاسگزارانه زیستن هستند. نقطه شروع هستند. هرچه بیشتر ازخداوند سپاسگزاری کنیم، باز هم کم است. برای سپاسگزارانه زیستن باید در عمل سپاسگزار باشیم.

انسان سپاسگزار، هرگز لب به گله و شکایت کردن نمی‌گشاید. او همواره خشنود است.  آرامش و رضایت خاطر در وچودش موج می‌زند. البته هیچ یک از این‌ها به این معنی نیست که هیچ گونه دشواری یا مانعی در زندگی او وجود نخواهد داشت. شاید حتی دشواری‌های زندگی چنین انسان‌هایی بیشتر باشد اما آنان می‌کوشند همواره نعمت‌های زندگی شان را قدر بدانند و از رنجها یا دشواری‌های زندگی‌شان درس بگیرند. انسان‌های سپاسگزار هرگز سوال نمی‌کنند که چرا چنین رویدادی برای من اتفاق افتاد. آنان می‌کوشند به حکمت موجود در آن رویداد پی ببرند. آنان این حقیقت را می‌دانند: 
                                  
خدا گر زحکمت ببندد دری  
                                                                    
ز رحمت گشاید در دیگری

گاهی بسیاری از نعمت‌های زندگی‌مان برای ما عادی می‌شوند. تمرین‌های این کتاب کمک می‌کند تا به تعمت‌های زندگی‌مان بیاندیشیم و آنها را قدر بدانیم. قدر دانستن نعمت‌ها به این معنی است که به خوبی از آنها استفاده کنیم. پس از تمام شدن دوره 26 روزه، این تمرین‌ها را همواره تکرار کنید. در واقع باید بکوشید سپاسگزارانه زیستن را به عادت سازنده و جدید زندگی‌تان تبدیل کنید. شاید این تمرین‌ها ساده به نظر رسند اما شروعی مناسب برای سپاسگزارانه زیستن خواهد بود. امید است که بتوانید به معنای واقعی سپاسگزارانه زندگی کنید. این قانون به راستی قانون جهانی است که درکل زندگی شما تاثیر می‌گذارد. در همه انرژی‌های موجود در کائنات از شکل‌گیری اتم گرفته تا حرکت سیاره‌ها به پیش می‌ر‌ود. سلول‌های بدن موجودات زنده و مواد تشکیل دهنده اشیای مادی به دلیل وجود قانون جذب کنار یکدیگر باقی می‌مانند. قانون جذب در زندگی شما و احساساتتان به کار می‌رود. زیرا آنها به صورت انرژی هستند و هر احساسی داشته باشید همان را به سوی خودتان جذب می‌کنید. شاید با خودتان فکر کنید:" من شغلم را دوست ندارم، من پول کافی ندارم، من نمی‌توانم همسر دلخواهم را بیابم. من نمی‌توانم صورتحساب‌هایم را بپردازم. او به من احترام نمی‌گذارد. من نمی‌توانم با والدینم سازش کنم. فرزندم برای من مشکل آفرین است." در این صورت بی تردید همین رویدادها را همواره به سوی خودتان جذب می‌کنید. اما اگر در رویدادها یا نعمت‌هایی بیاندیشید که به دلیل اتفاق افتادن آنها و بهره‌مندبودن از آنها از خداوند سپاسگزار هستید و آن را خالصانه و به معنای واقعی احساس کنید، بر مبنای قانون جذب همان نعمت‌ها را به زندگیتان جذب می‌کنید. قانون جذب درست همچون کشیده شدن آهن به سوی آهنربا عمل می‌کند. مانند ضرب المثل؛ "هر چه بکارید همان را  درو می‌کنید" یا به قول نیوتن؛ "برای هر عملی همیشه واکنشی هم ارز  با آن عمل وجود دارد."

 

آیا زندگیتان شگفت انگیز است؟

هم اکنون می‌توانید دریابید که در زندگیتان به معنی واقعی چقدر سپاسگزار بوده‌اید. فقط بخش‌های مهم زندگی‌تان را به طور کلی برای نمونه امور مالی، وضعیت سلامتی، میزان شادمانی، امور شغلی، وضعیت خانوادگی و روابطتان را در نظر بگیرید. اغلب در آن بخش‌هایی از زندگیتان سپاسگزار بوده‌اید که فراوانی و شگفتی سرشار هستند. هر بخش از زندگی‌تان که عاری از فراوانی و شگفتی است، در واقع نشان می‌دهد که در آن بخش چندان سپاسگزار نبوده‌اید. دلیل اصلی ناسپاسی این است: وقتی سپاسگزار نیستیم در واقع نعمت‌های زندگی‌مان را کم اهمیت می‌پنداریم. وقتی نعمت‌های زندگی‌مان را کم اهمیت می‌پنداریم خودمان را به شیوه ای ناخواسته از آن نعمت‌ها محروم می‌کنیم. بر مبنای قانون جذب دو گونه مشابه به سوی یکدیگر جذب می‌شوند. بنابراین اگر ما نعمتی را در زندگی‌مان کم اهمیت به شمار آوریم، پس از آن نعمت محروم خواهیم شد. این نکته را به یاد بسپارید هرکس که سپاسگزار نباشد، حتی داشته‌هایش نیز از او گرفته خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768