دوشنبه 28 بهمن 1398   23:27:13

 

مشاورارشد وزیر در امور زنان و خانواده وزارت نفت:
حضور برابر و موثر زنان در عرصه‌های مدیریتی صنعت نفت باید نهادینه شودنشست مشترک مشاوران امور زنان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به میزبانی ستاد شرکت ملی پخش برگزار شد


فاطمه تندگویان در نشست مشترک مشاوران امور زنان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی که دیروز (شنبه 21 دی‌ماه 98) به میزبانی ستاد شرکت ملی پخش برگزار شد، به حضور فعال زنان در مسئولیت‌های اجتماعی و اجرای پروژه‌های فرهنگی، ورزشی و عمرانی تاکید کرد.
مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت نفت در این نشست از برقراری عدالت جنسیتی در صنعت نفت بین مردان و زنان سخن گفت و برنامه‌های آموزشی تدوین شده را تشریح کرد.
فاطمه تندگویان گفت: در حال حاضر 10 دوره در این زمینه تدوین شده و به همه شرکت‌ها ابلاغ شده تا این دوره‌ها ‌را با توجه به نیاز، برگزار کنند.
تندگویان با بیان اینکه تا کنون 60 کارگاه آموزشی در این زمینه برگزار شده، اظهار کرد: عمده‌ترین مسئله این آموزش‌ها این بود تا نگرش جنسیتی در سرتاسر صنعت نفت را گسترش دهیم و در حد قابل توجهی این نگرش ایجاد شده است.
وی رئوس این دوره ها را "مطالعات سازمانی با رویکرد جنسیتی به صورت مقدماتی و پیشرفته، بررسی مشارکت زنان در سازمان ها، توانمندسازی فردی و اجتماعی زنان، ارتقای سلامت آنان، نقش زنان در توسعه، راهکارهای بهینه‌سازی انرژی با نگاه ویژه به نقش زنان و دوره خود مراقبتی" برشمرد.
مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت نفت، ایجاد فرصت و بسترسازی برای ارتقای زنان در صنعت نفت در همه سطوح را از اهداف این فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: گستره بزرگ صنعت نفت (کارکنان و خانواده آنان) یکی از گروه‌های هدف است که بحث تحکیم بنیان خانواده و پایداری روابط انسانی با توجه به ابعاد تغییر و تحولات، اقتضا می کند این هم به عنوان هدف پیش روی ما قرار گیرد.
وی ادامه داد: ارتقای سلامت زنان شاغل در این صنعت از ابعاد مختلف از جمله سلامت جسمی، روحی و روانی و همچنین معنوی از اهمیت زیادی برخوردار است و می بایست در این چهار محور سیاست‌ها و برنامه‌ها و اقدامات عملی را انجام دهیم.
وی توجه و توسعه ورزش در حوزه زنان به گونه‌ای که فرصت‌های فراغت زنان در جهت ایجاد شور و نشاط درونی پیش رود را در دستور کار قرار داد.
مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت نفت ضمن اینکه از مشاوران امور زنان خواست تا از همه فرصت‌ها و نقاط قوت محیطی جهت رسیدن به اهداف بهره ببرند، از عملکرد همکاران دفتر امور بانوان وزارت نفت و همچنین کارگروه‌های چهار شرکت اصلی و تابعه تشکر و قدردانی و این همدلی و همکاری در مجموعه صنعت نفت را بی نظیر بیان کرد.
این نشست به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که علاوه بر مشاور بانوان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت‌های تابعه، مشاور بانوان مناطق 37 گانه نیز حضور داشتند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 59

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768