يكشنبه 11 خرداد 1399   10:52:59

 

معاون رئیس جمهور؛
سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده عدالت جنسیتی به همراه داردمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: رونمایی و اجرایی شدن سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده آذربایجان غربی زمینه ساز تحقق عدالت جنسیتی می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار ظهر چهارشنبه در آئین رونمایی از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده آذربایجان غربی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: عدالت در قرآن ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را شامل می‌شود و یکی از ابعاد مهم آن، بحث عدالت جنسیتی است که آیاتی از قرآن کریم به آن اشاره دارد.
وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی یکی از آرمان‌های امام و مردم تحقق عدالت با تاسی به قرآن کریم و تعالیم بزرگانی همچون پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) بوده و موضوع عدالت همواره مد نظر برنامه‌ها و اهداف ترسیم شده قرار داشته است.
معاون رئیس جمهور گفت: امیدوارم این سند موجب شود در زمینه عدالت جنسیتی با شاخص‌های تعریف شده و برنامه ریزی علمی و دقیق و با شناخت اولویت‌های محلی و منطقه‌ای حرکت رو به رشدی داشته باشیم.
ابتکار با تاکید بر اینکه تحولات استان از بعد شاخص‌های آموزش، وضعیت کشاورزی و اقتصادی مثبت بوده است، تصریح کرد: این سند، یک سند فقط دولتی نیست و مشارکت بخش خصوصی و غیردولتی را نیز می‌طلبد و امیدواریم بتواند منشأ تحولات خوبی در استان شود چرا که آذربایجان غربی سرمایه انسانی عظیم و ارزشمندی دارد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه انتظار داریم برای اجرایی شدن این سند همه دستگاه‌ها پای کار بیایند، افزود: تعامل با سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها تاکنون نتایج مثبتی مانند طرح تولید محصولات سالم کشاورزی و برند سازی آنها و تولید گیاهان دارویی توسط زنان روستایی داشته است.
توانمند سازی زنان روستایی در موضوعات صندوق‌های خرد روستایی، ثبت تاریخ شفاهی زنان ایثارگر، ارتقای تاب آوری اجتماعی و پرداخت تسهیلات اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و ارائه آموزش‌های مهارتی برای این زنان در آذربایجان غربی از جمله موارد دیگری بود که ابتکار به آنها اشاره و افزود: طرح توان افزایی اقتصادی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار، اجرای طرح تاب آوری با همکاری سازمان‌های مردم نهاد استان و حمایت از فعالیت‌ها و تولیدات تعاونی‌های زنان و ساماندهی مشاغل خُرد با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تاکنون محقق شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعامل معاونت امور زنان و خانواده با بانک‌ها به منظور تخصیص وام به زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۳۶۰ نفر در بخش‌های مختلف استان موفق به استفاده از این وام‌ها شده‌اند، ضمن اینکه معاونت آمادگی افزایش تخصیص اینگونه تسهیلات را نیز دارد.
سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون رئیس جمهور، استاندار و مدیران استانی به تصویب رسید.
در حاشیه رونمایی از این سند، موافقتنامه فاز سوم طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی نیز به امضای معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان غربی رسید.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 4

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768