پنجشنبه 1 آبان 1399   03:53:28

 


زن و خانواده

1394/1/29 شنبه

خانواده اولین و مهمترین واحد اجتماعی است که از افرادی که بطور نسبی یا سببی در کنار هم زندگی می کنند ، تشکیل می گردد. این اعضاء و افراد معمولاً هدف مشترکی مانند: تهیه غذا، مسکن، رفع نیازجنسی و فرزند پروری و.. را دنبال می کنند. نهاد خانواده در زمان های متفاوت و درجوامع گوناگون ، اشکال و کارکردهای متفاوتی داشته و در طی قرون، همواره درحال تغییر و تحول بوده است.خانواده اولین و مهمترین واحد اجتماعی است که از افرادی که بطورنسبی یا سببی درکنارهم زندگی می کنند، تشکیل می گردد.
 این اعضاء و افراد معمولاً هدف مشترکی مانند: تهیه غذا، مسکن، رفع نیازجنسی و فرزند پروری و.... را دنبال می کنند. نهاد خانواده درزمان های متفاوت و درجوامع گوناگون ، اشکال و کارکردهای متفاوتی داشته و در طی قرون، همواره درحال تغییر و تحول بوده است.
اما آنچه که برای تمامی صاحبان اندیشه مهم بوده، تأثیر شگرف و ارتباط تنگاتنگ فرهنگ و نگرش خانواده بر سایر نهادها و مؤلفه های بشری است. به گونه ای که  زندگی خانوادگی را "کلید فهم جامعه انسانی" می دانند. به عبارت دیگر خانواده نهادی بنیادین و اساسی است که سایر نهادهای اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار داده و تغییرات آن، تحولات سایر واحدهای دیگر را در پی دارد.
البته قابل ذکر است که واحدهای مختلف اجتماعی، شبکه ای به هم تندیده را تشکیل می دهند که تغییر و تحول هر کدام، لزوماً تغییرات واحدهای دیگر را نیز بدنبال خواهد داشت. به عبارتی تغییرات فرهنگ و نگرش افراد خانواده، تغییرات فرهنگ و نگرش کل جامعه را درپی دارد.
ادیان الهی ازجمله دین مقدس اسلام، خانواده را یکی از مقدس ترین و مهمترین نهاد ها دانسته  که از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار است.در کتاب آسمانی اسلام (قرآن) و دراحادیث ائمه اطهار قوانین و سفارشات فراوانی درمورد خانواده و تنظیم مناسبات بین همسران و فرزندان به چشم می خورد.                                                          کلیک کنید ( زن و خانواده )

طلاق برای معیشت

معرفی لایحه تامین امنیت زنان
 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768