جمعه 12 آذر 1400   09:48:07

 


سیده‌غزاله حسینی با کسب نشان جهانی وزنه‌برداری تاریخ‌ساز شدسیده‌غزاله حسینی ورزشکار خراسان رضوی توانست با کسب نشان برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، نخستین نشان ورزش وزنه‌برداری بانوان کشور در این رده سنی را به نام خود ثبت کند


نایب رئیس بانوان هیئت وزنه‌برداری خراسان رضوی گفت: سیده‌غزاله حسینی ورزشکار خراسان رضوی توانست با کسب نشان برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، نخستین نشان ورزش وزنه‌برداری بانوان کشور در این رده سنی را به نام خود ثبت کرده و تاریخ‌ساز شود.

اکرم حسینی نایب رئیس بانوان هیئت وزنه‌برداری خراسان رضوی گفت: حسینی عصر امروز توانست در حرکت دوضرب دسته ۵۹ کیلوگرم نوجوانان جهان در حرکت اول ۸۲ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم در تلاش برای ۹۱ کیلوگرم ناکام ماند، اما در آخرین حرکت، ۹۴ کیلوگرم را به ثبت رساند تا نشان برنز را از آن خود کند.

او افزود: در این حرکت نمایندگان تایلند و کلمبیا با ثبت رکورد ۱۰۰ کیلوگرم بالاتر از وی قرار گرفتند.

نایب رئیس بانوان هیئت وزنه‌برداری خراسان رضوی ادامه داد: حسینی در حرکت اول خود هم در یکضرب توانست ۶۵ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. در حرکت دوم خود ۷۱ و در حرکت سوم ۷۴ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در این حرکت مقام ششم جهان را کسب کرد.

حسینی بیان کرد: مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان از ۱۳ مهرماه در جده عربستان آغاز شده است.

او تصریح کرد: باعث افتخار است که بعد از یک سال و نیم تلاش شبانه روزی و پیاپی و تمرین‌های مستمر و هدفمند و برنامه محور، موفق شدیم ۲ وزنه بردار نوجوان از خراسان رضوی را راهی مسابقات جهانی کنیم که نتیجه این تلاش‌ها در سطح بین المللی منجر به درخشش تیم ملی و اعتلای نام و اهتزاز پرچم کشورمان در سکوی قهرمانی جهان شد.

نایب رئیس بانوان هیئت وزنه‌برداری خراسان رضوی تاکید کرد: سیده غزل حسینی، خواهر این ورزشکار نیز در مسابقات جهانی مقام هشتم را کسب کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768