جمعه 12 آذر 1400   11:09:20

 


نشست تجلیل از خانواده های فرزندپذیر برگزار شدانتقال دوسویه گرمی و صمیمیت به پدر و مادران و فرزندان در خانواده های پذیرای کودکان بی سرپرست از ایده آل های ما برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.


خانم دکتر خزعلی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست تجلیل از برخی از خانواده‌های حمایتگر از فرزندان بی سرپرست خطاب به این خانواده‌ها اظهار کرد: بسیاری از بچه ها به خاطر حوادث، شرایط، ناملایمات و عدم تدبیر مناسب مادر و پدر در این شرایط قرار گرفتند، به شما تبریک می‌گویم که چنین مسیری را در زندگی انتخاب گرمی خانواده، به این عزیزان هدیه کردید.

وی افزود: خانواده‌هایی از بین این بچه‌ها معلولان و بیماران را انتخاب کردند و با جدیت به دنبال این هستند که بیماری‌ آنها را برطرف کنند، در حالی که گاهی این معلولیت و بیماری ها برای پدران و مادران گرفتاری و سختی های فراوانی را ایجاد می‌کند که تاب و توان را از آنها می گیرد.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور بیان کرد: خانواده‌های عزیز، با کرامت و بزرگ منشی، معامله ای با خدا کردند و این بچه‌ها را به سرپرستی قبول کرده و از آن‌ها حمایت می‌کنند.

وی اظهار کرد:  امیدوارم که ما در مسیر تسهیل و توسعه مسئله خانواده مداری در مورد فرزندان بی سرپرست حرکت کنیم.

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: هیچ حمایتی مهمتر از این نیست که این فرزندان را همانند فرزند خود در خانواده خود بیاوریم و آنها احساس هویت کنند.

وی خاطرنشان کرد: خیلی از این فرزندان ممکن است مشکلات مالی نداشته باشند، اگرچه که شاید بتوان مشکل مالی را برطرف کرد،  اما مهمتر از این مسئله هویت بچه‌هاست و احساس اینکه از پشت و پناهی برخوردارند.

خانم دکتر خزعلی افزود: من خانواده هایی را سراغ دارم که فرزند را آورده اند و بعد از ازدواج به عنوان مأمن و پناهگاهی در خانواده، بچه‌های آنان را پذیراشدند و مشکلات آنها را رفع می کنند.

وی بیان کرد: از شما می‌خواهم که راه‌های گسترش این حرکت مقدس را بگویید و مشکلات و لذت های این راه را بیان کنید، اگرچه که نمی‌توان لذت های معنوی را توصیف کرد اما امیدواریم بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

خانم دکتر خزعلی بیان داشت: اینکه هم مادر و پدر طعم بچه را بچشندهم بچه طعم  پدر و  مادر را حس کند، -با همه  تفاوت هایی که بین زن و مرد  است-  برای ما مهم است. ما این خانواده را به رسمیت می‌شناسیم که پدر و مادر با دو نگاه مختلف بتوانند تفاوت ها را به بچه ها منتقل کنند و این ایده آل ما است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768