شنبه 30 شهريور 1398   03:04:09

 
شنبه 29 فروردين 1394 مردانه بازی کن، زنانه پیروز باش مردانه بازی کن، زنانه پیروز باش

نویسنده: گیل ایوانز 

مترجم: ویدا اسلامیه

لینک دانلود کتاب
 
مردانه بازی کن، زنانه پیروز باش!/ خانم‌های شاغل بخوانند
به عنوان یک زن بدترین پیامدهای یک پاسخ منفی را مجسم کنید، هرچه باشد فاجعه نیست؛ خواسته تان را بر زبان بیاورید تازمانی که چیزی را با صدای بلند برزبان نیاورده اید به واقعیت نمی پیوندد.

«گیل ایوانز» در این کتاب کوشیده است راه و رسم بازى و تجارت را به زنان شاغل آموزش دهد. برخى از مباحث این کتاب عبارتند از: «چگونه می‌توان در عرصه‌هاى شغلى امتیاز کسب کرد؟ چه هنگامى باید خطر کرد؟ چه هنگام باید کارها را رها کرد؟ ده واژه با مفاهیم متفاوت در دیدگاه زن و مرد، همیشه درخواست خود را صریح و روشن بیان کنید، در جلسات و گفتگوها به راحتى اظهار نظر کنید، با صداى رسا و موجز سخن بگویید، توانایی‎هاى خود را به نمایش بگذارید، دوستى در محل کار، نتیجه است نه هدف، در بعهده گرفتن مسئولیت هاى جدید متناسب با توانایی هاى خود تردید نکنید. از ریسک کردن نهراسید، هیچ کس همه اطلاعات مربوط به حرفه خود را در اختیار ندارد، در مواجهه با بحران هاى کارى سخت نگیرید، به جاى اضطراب و نگرانى، تمرکز کنید.

در بخش هایی از کتاب و ذیل عنوان «14 قانون بنیادی برای موفقیت» می خوانیم:


لینک دانلود کتاب
«درخواست کنید:مرد درخواست می‌کند، زن فقط اشاره می کند.

مردها حتی زمانی که احتمال می‌دهند با جواب منفی مواجه شوند باز هم جلو میروند و درخواستشان را مطرح می کنند وقتی جواب منفی می شنوند به دفترشان باز می‌گردند و سپس با نقشه ای برای تغییر جواب منفی به جواب مثبت دوباره به اطاق رییس مراجعه می‌کنند. زنا ن چون هر چیزی را به خود می‌گیرند کلمه "نه" را به منزله انتقاد از تواناییهایشان می‌دانند وبا شنیدن آن گمان می‌کنند ارتباط میان آنها و روسایشان مخدوش شده است. در نتیجه دست از تلاش می کشند.

مسئله: زنان چون از عدم پذیرش درخواستشان می ترسند هیچ گاه خواسته شان را بر زبان نمی آورند.

راه حل: بدترین پیامدهای یک پاسخ منفی را مجسم کنید، هرچه باشد فاجعه نیست. خواسته تان را بر زبان بیاورید تازمانی که چیزی را با صدای بلند برزبان نیاورده ایدبه واقعیت نمی پیوندد.

اظهار نظر کنید

مرد به رغم آگاهی در همه زمینه ها هر گاه نکته ای در محدوده اطلاعاتش به نظرش برسد آن را به روشنی بیان می‌کند. زن با وجودی که به صحت 95 در صد از اطلاعات خود اطمینان دارد و آمادگیش از همه حاضرین در جلسه بیشتر است اما به دلیل تردید مداومش از اظهار نظر خودداری می‌کند. مردها زیاد صحبت می‌کنند اما زنها حتی اگر در مقام یک مدیر با تجربه نیز باشند به قدر کافی صحبت نمی‌کنند. پسرها در طی دوران کودکی خود در بازیهای بی شماری که شرکت می کنند باختن را می آموزند.

زن‌ها وقتی مرتکب خطایی می شوندیا وجهه خود را از دست می دهند خود را شکست خورده می دانند از آنجایی که موفقیت برگ برنده زنهاست گمان می کنند تا زمانی که اطمینان صد در صد ندارند نباید از چیزی سخن بگویند.

مسئله: اگر چیزی نگویید هیچ کس حضور شما را احساس نخواهد کرد.

راه حل: محیط اطراف خود را بررسی کنید و بر طبق آن رفتار کنید.

در محیط کار دنبال روابط دوستانه نباشید

در محیط کار نیز مانند میدان مسابقه دوستی جایی ندارد. مرد ها به خوبی می‌دانند کار کار است و امور شخصی، امورشخصی. تاکید بر پیروزی یک تفکر مردانه است. از دیدگاه یک مرد دوستی در بازی دخالتی ندارد. شما نمی توانید با هر کسی دوست شوید و همه را نیز نمی توانید خوشحال کنید. غریزه ای که حکم می کند هر طور شده به دیگران کمک کنیم نشانه مهربانی و عطوفت است اما در بازی تجارت کار ساز نیست. مهمترین نکته ای پیش از هر چیز باید به خاطر داشته باشید عبارت است از: کار شما این است که به کار خود بپردازید.»

 لینک دانلود کتاب

 
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 2197

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768