شنبه 23 آذر 1398   17:44:19

 


بانوان بوشهری پدیده ای نوظهور در عرصه داوری فوتبال کشوربانوان داور بوشهری با حضور در لیگ های مختلف فوتبال کشور تبدیل به پدیده ای نوظهور در این عرصه شده اند.


استان بوشهر اکنون ۷۲ داور بانوی سازمان یافته در رشته فوتبال دارد که از این شمار ۱۵ نفر آنها لیگ های مختلف کشوری مسابقات فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را سوت  می زنند.
حضور این شمار داور بانو فرصتی مهیا کرد تا با آغاز فستیوال مدرسه های فوتبال ویژه رده سنی ۱۲ سال استان بوشهر هشت داور از مجموع ۳۰ داور این رقابت ها از بین بانوان انتخاب شوند.
داورانی که با حجاب کامل و مطابق موازین اسلامی بدون کوچ ترین حاشیه برخی از دیدارهای روز نخست را قضاوت کردند.
در روزهایی که فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا) بیش از هر زمان دیگری برای حضور بانوان ایرانی در استادیوم ها اصرار می ورزد بکارگیری داوران بانو در فوتبال پسران شاید گامی ارزشمند در جهت همگامی فدراسیون فوتبال ایران با قوانین و مقررات بین المللی فدراسیون جهانی فوتبال باشد.
گفتنی است «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال نیز چندی پیش  در نامه ای به «مهدی تاج» رئیس فدراسیون کشورمان برای حضور زنان در ورزشگاه ها زمان مشخص و خواستار اقدام عملی ایران در این زمینه شده است.

قضاوت داوران بانو در مسابقات پسران بوشهر متوقف شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر روز جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت: پس از قضاوت داوران بانو در روز نخست دستور توقف قضاوت آنها صادر و ۲ روز پایانی فستیوال بدون حضور داوران بانو برگزار شد.
احمد بهرزیان فر افزود: هیات‌های ورزشی رقابت‌های خود را به صورت مستقل برگزار می‌کنند ولی با این حال بر این باوریم که در رقابت های فوتبال پسران داوری آنها نیز باید بر عهده آقایان باشد.
فستیوال مدارس فوتبال استان بوشهر از چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه با حضور ۴۲ مدرسه فوتبال و حدود ۵۰۰ فوتبال آموز آغاز شد.
هشت داور از ۳۰ داور انتخاب شده برای این رقابت‌ها بانوان بودند که تنها در روز نخست توانستند چند دیدار این فستیوال را سوت بزنند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 23

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768