يكشنبه 10 ارديبهشت 1396   11:24:27


 
زنان متخصص وارد شوراها شوند/با دستان خالی بانوان، کارهای بزرگی انجام دادیم 6/2/96
عدالت جنسیتی در برنامه ششم توسعه برای نخستین بار واقع گرایانه دیده شده است 6/2/96
بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده» همچنان در حال پیگیری 3/2/96
خیز معاونت زنان برای ریشه‌کنی بی‌سوادی زنان و دختران 2/2/96
نقش زنان در حفظ محیط زیست، تغییر و اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف انرژی و پسماندها تعیین کننده است 2/2/96
جلسه هماهنگی نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی برگزار شد. 30/1/96
طرح ملی تاب آوری اجتماعی، مدل اجتماعی اقتصاد مقاومتی است/ این طرح نه تنها برای زنان بلکه برای تمامی اعضای خانواده ها طراحی شده است 29/1/96
معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور از وعده روحانی برای انتخاب «وزیر زن» خبر داد. 29/1/96
 • 1396/1/29 سه شنبه معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور از وعده روحانی برای انتخاب «وزیر زن» خبر داد. 29/1/96
  ما از آمرحله بحرانی عبور کردیم و در بسیاری از عرصه‌ها از اقتصاد گرفته تا مباحث اجتماعی و سیاست خارجی دارای ثبات هستیم امروز زمان آن فرا رسیده که به زنان فرصت دهیم تا در سطوح عالی مدیریتی قابلیت‌های خود را نشان دهند ما از آمرحله بحرانی عبور کردیم و در بسیاری از عرصه‌ها از اقتصاد گرفته تا مباحث اجتماعی و سیاست خارجی دارای ثبات هستیم امروز زمان آن فرا رسیده که به زنان فرصت دهیم تا در سطوح عالی مدیریتی قابلیت‌های خود را نشان دهند
مطالبات عمومی زنان و نقش شورا در پاسخگویی به آن‌ها 27/1/96
 • 1396/1/27 يكشنبه مطالبات عمومی زنان و نقش شورا در پاسخگویی به آن‌ها 27/1/96
  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: راه‌اندازی پارک‌های بانوان، بازارچه‌ و نمایشگاه دائمی عرضه و فروش صنایع دستی، کلینیک‌های تخصصی بیمارستانی ویژه زنان و اماکن ورزشی خاص زنان به ویژه استخر برخی از مطالبات عمومی زنان در سراسر کشور است.
وقتی‌ معیارهای‌شایسته‌گزینی نباشد هرکسی به خودش اجازه‌ثبت‌نام درانتخابات را می‌دهد 27/1/96
مطالبه حق زنان در شهر با حضور آنها در شورا 26/1/96
 • 1396/1/26 شنبه مطالبه حق زنان در شهر با حضور آنها در شورا 26/1/96
  معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: تفکیک و مرز مشخصی بین مطالبات زنان شهری و روستایی نداریم. مطالبات عمومی زنان باید مورد توجه جدی شوراها قرار گیرد و با توجه به نیازها و امکانات محلی تحقق این خواسته‌ها را پیگیری کنند. شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا پارلمان‌های محلی هستند، ادامه داد: این شوراها وظیفه قانونگذاری و نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها یا دهیاری‌ها را دارند.
زیبایی‌های زندگی 26/1/96
 • 1396/1/26 شنبه زیبایی‌های زندگی 26/1/96
  یکی از مهارت‌های مهم انسان، «مهارت درک زیبایی‌های زندگی» است. با داشتن چنین مهارتی، زندگی با تمام ابعاد آن زیبا و لحظه لحظه زیستن در آن لذتبخش می‌شود. افرادی که از درک زیبایی‌های زندگی بی بهره اند، زندگی در نظرشان تیره و تار و پوچ می‌نماید و نه تنها از لحظات زندگی خود لذتی نمی برند، بلکه زیستن در این دنیا را غیر قابل تحمل فرض می‌کنند.
کاهش استرس روانی زنان با مصرف میوه و سبزیجات 23/1/96
 • 1396/1/23 چهارشنبه کاهش استرس روانی زنان با مصرف میوه و سبزیجات 23/1/96
  محققان توصیه می‌کنند زنان برای کاهش استرس روانی خود روزانه ۵ تا ۷ وعده میوه و سبزیجات مصرف کنند. به گفته محققان دانشگاه سیدنی، عادت به مصرف میوه و سبزیجات ریسک ابتلا به استرس روانی را تا ۲۳ درصد کاهش می‌دهد.یافته‌ها نشان داد زنانی که روزانه ۳ تا ۴ وعده سبزیجات مصرف می‌کنند ۱۸ درصد کمتر در معرض استرس قرار دارند و زنانی که روزی دو وعده میوه مصرف می‌کنند ۱۶ درصد کمتر در معرض استرس قرار دارند.
غیبت زنان در شوراهای شهر و روستا در تصمیم‌گیری‌ها اثرگذار است 21/1/96
رعایت «اخلاق خانوادگی» 20/1/96
 • 1396/1/20 يكشنبه رعایت «اخلاق خانوادگی» 20/1/96
  چه بسیار زنان و مردانی که بیرون از محیط خانه بشاش، اهل انصاف و مدارا، خوش گفتار و خوش‌رفتار، اما در محیط خانه نسبت به اعضای خانواده عبوس، طلبکار، بدرفتار و بد گفتارند. در باب اخلاق خانوادگی و جایگاه مکارم اخلاقی در خانواده روایات زیادی از معصومین (ع) نقل شده که از آن جمله بیان حضرت رسول اکرم (ص) در توصیف رفتار با خانواده است که فرمودند: همانا بهترین شما کسی است که با خانواده‌اش رفتار بهتری داشته باشد و من بهترین شما نسبت به خانواده‌ام هستم. امیرمومنان علی (ع) نیز در اهمیت این امر می‌فرمایند: اهل و عیالت را به کسب مکارم و فضایل اخلاقی امر نما!
مشارکت زنان در دولت یازدهم افزایش یافته است 20/1/96
 • 1396/1/20 يكشنبه مشارکت زنان در دولت یازدهم افزایش یافته است 20/1/96
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به افزایش مشارکت زنان در دولت یازدهم گفت: تعداد نمایندگان زن مجلس دهم به ۲ برابر افزایش یافت و همچنین آمار مدیران زنان در دستگاههای اجرایی و دولتی به افزایش چشمگیری رسید‌ه است.
 تعیین متولی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار 19/1/96
 • 1396/1/19 شنبه تعیین متولی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار 19/1/96
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در تمام استان‌ها خبر داد. زهرا ساعی درباره برنامه‌های این کمیسیون برای بهبود وضعیت زنان کارتن خواب، آسیب‌پذیر و سرپرست خانوار عنوان کرد: در سال گذشته مباحثی را در این مورد پیگیری کردیم و توانستیم آنها را در برنامه توسعه ششم بگنجانیم. ساعی بیان کرد: در برنامه‌های توسعه قبلی متولی و ساز و کار مشخص در بحث توانمند سازی زنان سرپرست خانوار مطرح نشده بود. در برنامه ششم، برای اولین بار متولی این موضوع را معاونت زنان ریاست جمهوری و وزارت کار و تعاون قرار دادیم. هر دوی این سازمان‌ها این طرح را آماده و بر آن نظارت خواهند داشت.
کارهای بزرگی با تدبیر و چانه زنی در حوزه زنان انجام شد/با کلی گویی به جایی نمی رسیم 19/1/96
ارمغان آزادی برای ۲۲۰ زندانی زن 16/1/96
 • 1396/1/16 چهارشنبه ارمغان آزادی برای ۲۲۰ زندانی زن 16/1/96
  به‌منظور حمایت از زندانیان نسوان جرایم غیرعمد در کمپینی که تحت عنوان ارمغان آزادی برای زندانیان زن جرایم غیرعمد تشکیل شده است، تاکنون هنرمندان حضور پررنگی داشته‌اند. کمپین حمایت از زندانیان زن تحت حمایت این نهاد مردمی به‌دنبال امضای تفاهمنامه مدیرعامل ستاد دیه کشور و معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری برپا شده و درصدد است با دو هدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و کاهش وقوع جرایم غیرکلاهبرداری در بین زنان جامعه فعالیت نماید تا ضمن جلب مشارکت‌های مردمی در راستای آزادی ۲۲۰ محکوم زن غیرعمدی که در حال حاضر در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند، فعالیت کند.
زنان زندانی قربانی جرایم همسر 15/1/96
 • 1396/1/15 سه شنبه زنان زندانی قربانی جرایم همسر 15/1/96
  از روز آخر سال ۹۵ کمپین ارمغان برای آزادی زنان زندانی به دلیل جرایم غیرعمد آغاز به‌کار کرده‌است. معاون رئیس‌جمهور گفت: این کمپین تا میلاد حضرت معصومه (س) ادامه دارد. با اینکه تعداد زنان زندانی جرایم غیرعمد زیاد نیست، اما بیشتر آنها قربانی چک‌ها و معاملات خانوادگی شدند.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 30181


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in IE7, 1024x768
خانه | بازگشت |
Guest (mopguest)


مجری سایت : شرکت سیگما