پنجشنبه 2 آذر 1396   05:03:13


 


همکاری دو دستگاه برای ارتقاء مهارت های زندگی، سلامت و نشاط دانش آموزان و خانواده ها 22/8/96معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار وزیرآموزش و پرورش گفت: راه اندازی شبکه سینا، کار بزرگ و ارزشمندی است که در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهدبو


همکاری دو دستگاه برای ارتقاء مهارت های زندگی، سلامت و نشاط دانش آموزان و خانواده ها

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار وزیرآموزش و پرورش گفت: راه اندازی شبکه سینا، کار بزرگ و ارزشمندی است که در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهدبود .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، پیش از ظهر امروز،‌ معصومه ابتکار در دیدار با وزیر آموزش و پرورش که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با تجلیل از همکاری سازنده آموزش و پرورش با معاونت امور زنان و خانواده طی دولت یازدهم در موضوع آسیب های اجتماعی، اظهار امیدواری کرد که این همکاری ها در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد .

وی تاکید کرد: پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل درمناطق محروم از مهم ترین موضوعات مورد همکاری آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده است و مهارت های ارتباطی نیز باید از طریق شبکه سینا، آموزش داده شود .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: بلوغ دختران و ارتباط با جنس مخالف از جمله موضوعاتی است که نیازمند آموزش علمی به مدیران، والدین و سپس دانش آموزان است که البته این آموزش باید به طرز صحیحی ارائه شود، زیرا تصیمات غلط و رفتارهای پر خطر، تخریب روحیه دانش آموزان را به دنبال دارد .

وی افزود: موضوعاتی مانند سلامت روحی و جسمی، مشکلات اسکلتی، اضافه وزن و کمبود ویتامین D نیازمند همکاری سه جانبه امور زنان آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی و سلامت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است .

عضو کابینه تدبیر و امید، کم تحرکی را عامل اصلی بیماری ها در زنان ایرانی دانست و اظهار کرد: متاسفانه این معضل در همه رده های سنی جامعه زنان وجود دارد.

ابتکار با اشاره به مشکل پایه های اول تا سوم دوره ابتدایی در موضوع کلاس وزرش و دبیر تربیت بدنی، حل این مشکل را ضروری دانست.

وی گفت: در برخی شهرها پارک ویژه بانوان وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای تحرک و ورزش بانوان است اما در شهرهایی که این پارک ها وجود ندارد، پیشنهاد می شود شهرداری ها با استفاده از فضای مدارس در ساعات تعطیلی، شرایط ورزش دختران و زنان را فراهم کنند .

معصومه ابتکار اظهارکرد: در بحث آموزش در دوره ابتدایی تفاوتی بین دختران و پسران نیست، اما در دوره متوسطه پوشش تحصیلی دختران کمتر از پسران است .

وی افزود: کتاب انسان و محیط زیست دستاورد بزرگی از همکاری های آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در دولت یازدهم است که تدوین آن در مدرسه می تواند شادی و نشاط و اشتیاق را در دانش آموزان نسبت به طبیعت ایجاد کند.

ابتکار گفت: طرح آموزش دختران دانش آموز و معلمان ساکن حاشیه دریاچه ارومیه با هدف اصلاح مصرف آب در حال اجرا است

معاون رییس جمهور با ابراز خرسندی از راه اندازی شبکه تعاملی آموزش و پرورش با عنوان «سینا» آن را کار بزرگ و ارزشمندی دانست که می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تحکیم روابط خانوادگی، آموزش حقوق شهروندی و تنظیم رابطه انسان و محیط زیست موثر باشد.

 

 

 

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 7


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in IE7, 1024x768
خانه | بازگشت |
Guest (mopguest)


مجری سایت : شرکت سیگما