دوشنبه 7 خرداد 1397   11:59:07


 


ایران و ژاپن با همکاری مشترک می توانند نقش موثری در توان افزایی زنان ایفا کنند 25/2/97معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دو کشور با توجه به ظرفیت‌ها و اشتراکاتی که دارند، با همکاری‌های مشترک می‌توانند الگوی موفقی از همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و ارتقاء صلح و امنیت برای زنان و کودکان در جهان ترسیم کنند.


ایران و ژاپن با همکاری مشترک می توانند نقش موثری در توان افزایی زنان ایفا کنند

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دو کشور با توجه به ظرفیت‌ها و اشتراکاتی که دارند، با همکاری‌های مشترک می‌توانند الگوی موفقی از همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و ارتقاء صلح و امنیت برای زنان و کودکان در جهان ترسیم کنند.

دکتر معصومه ابتکار روز دوشنبه در نشست همکاری مشترک ایران و ژاپن با موضوع کارآفرینی زنان با اشاره به اهمیت و کاربردی بودن این نشست ، اظهار داشت: امروز برای تبادل تجربیات و ترسیم نقشه راه همکاری برای آینده دور هم جمع شده‌ایم تا از تجربیات خود برای موفقیت بیشتر کارآفرینی زنان در ایران و ژاپن استفاده کنیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، کارآفرینی و توان افزایی زنان را از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم دانست و گفت: امروز جمعیت قابل توجهی از زنان کشورمان از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند، که نشان‌دهنده سیاست‌های اصولی کشورمان برای آموزش و توان‌افزایی زنان و از سوی دیگر همت والای زنان ایرانی است که از این فرصت کمال استفاده را به عمل آورده‌اند و بی‌تردید این همت و تلاش سبب پیشرفت و تحولات زیادی در جامعه خواهد شد.

وی ضرورت تلاش مضاعف برای اشتغال و کارآفرینی زنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: از جمله هدف‌گذاری‌های دولت کاهش نرخ بیکاری در میان زنان فارغ‌التحصیل دانشگاهی و افزایش زمینه‌های کارآفرینی برای زنان روستایی است که از تحصیلات و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برخوردار هستند.

دکتر ابتکار با اشاره به اینکه ۷۵ درصد صنایع دستی کشور توسط زنان تولید می‌شود، گفت: امروز یکی از جهت‌گیری‌های بسیار کلیدی دولت تلاش برای ارتقاء استانداردها و سطح تولیدات صنایع دستی است و در بازاریابی در این زمینه نیازمند همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تجربیات و پیشرفت‌های ژاپن در تکنولوژی‌های نو، اظهار داشت: برگزاری استارت‌آپ‌های مشترک در زمینه فناوری‌های نو برای زنان و کسب و کار مرتبط با این نوع فناوری‌ها ،می تواند در توان افزایی بانوان بسیار موثر باشد.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: از جمله موضوعات مورد هدف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری توجه به نقش زنان در مسایل زیست محیطی است و برای این منظور توان‌افزایی زنان و دختران روستایی در حاشیه دریاچه ارومیه را با جهت‌گیری‌های آموزشی، کشاورزی و فعالیت‌های اقتصادی سازگار با محیط زیست،پیگیری می کنیم .

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه ضرورت صلح و امنیت پایدار را به عنوان مبانی اولیه توانمندسازی زنان و کودکان مورد تاید قرار داد و گفت: امروز با خشونت و تروریسم در منطقه و اقدامات یک سویه، زورمدارانه و جانبدارانه در جهان مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: بی تردید وقتی در جهت برهم زدن توافقات چندجانبه‌ای مانند، برجام که توافق مهمی برای تأمین صلح و امنیت بود، مواجه هستیم، باید تلاش کنیم همکاری‌ها را به سمت ارتقاء و تقویت سطح مناسبات و مقابله با خشونت و یکجانبه‌گرایی سوق دهیم چرا که یکجانبه گرایی معادلات بین‌المللی را برهم می‌زند و در این شرایط بی‌تردید زنان و کودکان بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.


 

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 10


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in IE7, 1024x768
خانه | بازگشت |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما