سه‌شنبه 29 خرداد 1397   09:20:06


 


ورزش دختران در ستاد ملی زن و خانواده بررسی می شود 23/3/97معاون بررسی راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه ورزش دختران وجود دارد این موضوع در ستاد ملی زن و خانواده بررسی می شود


ورزش دختران در ستاد ملی زن و خانواده بررسی می شود

 

معاون بررسی راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه ورزش دختران وجود دارد این موضوع در ستاد ملی زن و خانواده بررسی می شود.

سوسن باستانی روز سه‌ شنبه در جلسه ستاد تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی در محل وزارت آموزش و پرورش افزود: ستاد ملی زن و خانواده اسفند سال گذشته با حضور رئیس جمهوری تشکیل شد و در این نشست مهم مصوباتی به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: در مجموع سه مصوبه شامل شناسایی، رصد و ارتقای شاخص های عدالت جنسیتی، طرح ملی آموزش خانواده، قبل، حین و بعد از ازدواج و برنامه ملی ارتقای تندرستی زنان و دختران در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسید.

وی ادامه داد: ارتقای تندرستی زنان و دختران در ماده ۲ این مصوبات به تصویب رسید تا با همکاری وزارت ورزش و جوانان، درباره رفع کمبودهای ورزشی دختران به ویژه در دوره ابتدایی تصمیم گیری شود.

باستانی اضافه کرد: قرار است با همکاری وزارت ورزش و جوانان نسبت به آموزش ضمن خدمت ورزش برای معلمان دوره ابتدایی اقدام شود تا بتوان بخشی از مشکلات حوزه ورزش دختران را حل کرد.

معاون بررسی راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد با همکاری همه دستگاهها بتوان بخشی از مشکلات ناشی از کمبودهای ورزشی دختران را رفع کرد تا دانش آموزان و دختران جوان با انجام حرکات ورزشی بتوانند روز به روز به شاخص های سلامتی نزدیک تر شوند.

جلسه ستاد تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی در محل وزارت آموزش و پرورش با حضور سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.

طرح آموزش آموزگاران پایه برای توجه به آموزش ورزش دختران در وزارت آموزش و پرورش با هدف ایجاد نشاط و شادابی در میان دانش آموزان دختر اجرا شده است تا دانش آموزان دختر به سلامت و نشاط کافی برسند.

تاکنون ٣٠ هزار نفر از آموزگاران پایه در کشور برای ارائه آموزش های ورزشی در کشور آموزش دیده اند و قرار است ١٨٧ هزار آموزگار پایه از این آموزش ها بهره‌مند شوند.

از مجموع ١٣ میلیون دانش آموز در کشور حدود ۶ میلیون و ۵١۴ هزار و ١٩٠ نفر از آنها دختر هستند.

منبع: ایرنا

 

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 5


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in IE7, 1024x768
خانه | بازگشت |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما